Jsme rodinná včelí farma a naše včelstva se nachází v katastru obce Mutěnice u Hodonína, mezi vinohrady, sady a akátovými lesy.

 

Včelaříme na rámkové míře 42 x 27,5cm a 39 x 24 v uteplených úlech. Společně s rodinnými příslušniky obhospodařujeme 30 kmenových včelstev a k tomu každým rokem přibývají další a další oddělky.

Včelstva máme umístěny na okraji akátových lesů a také současně uprostřed sadové oblasti. Právě těmto sadům, které obklopují naše včeličky jsme vděční za rychlý jarní rozvoj. Věnujeme se také chovu včelích matek pro vlastní potřebu.

V při chovu včel a získávání medu používáme moderní technologie a informace získané od renomovaných českých chovatelů. A samozřejmě, abych byl upřímný, také systém pokus – omyl 🙂

Naším cílem je produkovat druhové medy té nejvyšší kvalita v domácím prostředí, bez přídání čehokoliv co v medu nemá být.

Budete-li mít cestu, zastavte se u nás. Rád Vás vezmu na prohlídku naší včelnice, můžeme ochutnat med a samozřejmě taky víno – vždyť jsme přece jenom na jižní Moravě 🙂

Petr Balaštík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *